Державне підприємство
UA EN RU
НОВАТОРТелефон гарячої лініїЩо треба знати про новий коронавірус?

Відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом.

Чи є в Україні зареєстровані випадки захворювання на COVID-19?

Станом на 18 березня в Україні зареєстровано 14 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19

Скільки людей перевірено на коронавірус?

Станом на 17 березня 2020 року в Україні опрацьовано 156 підозр на коронавірус. 114 - не підтвердились. Ще 28 опрацьовуються лабораторно.

Кількість летальних випадків від коронавірусу в Україні?

Станом на 17 березня в Україні зафіксовано дві смерті людей, інфікованих коронавірусом.

Наскільки COVID-19 небезпечний?

20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.

Скільки триває інкубаційний період?

За рекомендацією ВООЗ, термін спостереження за особами, які контактували з пацієнтами з підтвердженою інфекцією, становить 14 днів.

Чи готова Україна?

Так. В Україні близько 12-ти тисяч місць в інфекційних стаціонарах, близько 2-х тисяч лікарів-інфекціоністів та 5-ти тисяч медперсоналу. В українських лікарнях є інфекційні бокси.

Скільки в Україні апаратів штучного дихання?

В Україні тільки в інфекційних лікарнях 605 апаратів штучного дихання.

Чи є в Україні тест-система для виявлення нового коронавірусу?

Україна закупила тест-систему для виявлення нового коронавірусу. Тест-система та реагенти розраховані на обстеження 960 осіб, чого вистачить до моменту отримання чергових реагентів.

Як передається захворювання?

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини

Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Переважає контактний шлях зараження

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Чи безпечно отримувати посилки з країн, де зареєстровано випадки захворювань, спричинених новою коронавірусною інфекцією?

Так, цілком. Неможливо заразитися COVID-19 через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень щодо торгівлі та переміщення товарів із КНР. Доставка поштових відправлень із КНР та в КНР здійснюється у штатному режимі.

На початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести. Тому у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Що робити, якщо в місцевій лікарні не знають нічого про дослідження на наявність COVID-19?

Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, які відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров'я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.

Яку саме тест-систему купила Україна?

Україна купила тест-систему для виявлення COVID-19 у німецького виробника, сертифікованого ВООЗ. Реагенти у складі тест-системи дозволяють провести лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні. Набори розроблені в Німеччині з максимально можливим профілем виявлення для достовірного визначення зазначеного виду коронавірусу. У подальшому планується надходження додаткових реагентів від ВООЗ.

Скільки часу триває лабораторний тест на новий коронавірус?

До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин.

Чи є в Україні експрес-тести?

1 мільйон експрес-тестів буде завезено в регіони до кінця цього тижня. При використанні експрес-тесту результат відомий за 10-15 хвилин.

Чи є в регіонах тест-система для виявлення нового коронавірусу?

У 9 регіонів України додатково направлені німецькі тест-системи для виявлення COVID-19. Це пришвидшить процес проведення перевірки.

Зокрема, тест-системи вже доставлено або буде доправлено найближчими днями до Житомира, Тернополя, Дніпра, Вінниці, Києва, Рівного, Львова, Запоріжжя, Чернівців. Триває прийом замовлення на закупівлю тест-систем від інших областей. Усі тести сертифіковані ВООЗ.

Хто є групою ризику?

Перебіг хвороби залежить від імунітету людини.

Захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати «смертельним», адже летальність складає 3,4%

Люди похилого віку

Вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань.

Медичні працівники

Після фіксації випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, вразливою групою є медичні працівники.

Особи, які мали прямий фізичний контакт із хворим

Прямий фізичний контакт із хворим або з інфекційними

виділеннями. Наприклад, через рукостискання.

Особи, які перебували у закритому середовищі з хворими

Особи, які перебували у закритому середовищі з хворими на COVID-19 на відстані до 2-х метрів та довше 15-ти хвилин.

Як себе захистити від вірусних інфекцій?

1. Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям 2. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму. 3. За перших симптомів звертайтеся до лікаря

У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

4. Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд

5. Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%

6. Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ

7. З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

8. Уникайте дотиків до свого обличчя

9. Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.

10. Термічно обробляйте продукти

11. Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

Як надягати, використовувати, знімати і утилізувати маску - рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я

1. Використовувати маску доцільно тільки медичним працівникам, особам, які здійснюють догляд, і особам з симптомами респіраторного захворювання, такими як висока температура і кашель.

2. Перед тим як взяти маску в руки, обробіть їх спиртовмісних засобом або вимийте з милом.

3. Огляньте маску, щоб переконатися у відсутності дір і пошкоджень.

4. На масці є металева вставка, візьміть маску вставкою вгору.

5. Розмістіть маску зовнішньою стороною від себе (яскраво забарвлена сторона).

6. Одягніть маску на обличчя. Зігніть металеву вставку по формі носу.

7. Потягніть за нижній край маски, щоб вона закрила рот і підборіддя.

8. Зніміть маску після застосування; утримуйте маску за еластичні завушні петлі і не торкайтеся нею одягу, так як використана маска може бути забруднена мікроорганізмами.

9. Відразу після використання викиньте маску в закритий контейнер.

10. Після дотику до маски або її викидання слід провести гігієнічну обробку рук: скористайтеся спиртовмісним засобом, а при очевидному забрудненні рук вимийте їх з милом.

ДЕРЖАВНИЙ КОНЦЕРН "УКРОБОРОНПРОМ"

Наказ

10.03.2020 м. Київ

Про затвердження плану заходів в Державному концерні "Укроборонпром"

Відповідно до Закону України "Про охорону праці", наказу Міністерства охорони здоровя України "Про заходи щодо недопущення занесення і пошрення на території України випадків захвонювань спричинених новим еороновіросом, виявленим у місті Ухань(провінція Хубей, Китай)" від 24.01.2020 № 185, наказу Міністерства охорони здоровя України "Про затвердження Порядку організації проведення епідемологічного нагляду за грипом та гострим респіративними вірусами інфекціями, заходів з готовністі в міжепідемологічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ" від 07.05.2019 року №1126 з метою та попередження працівників в Державному концерні "УКРОБОРОНПРОМ"(надалі-Концерн).

Наказую:

1. Затвердити План заходів із профілактики та попередженню розповсюдження захвонюваня працівників на коронавірус SARS-CoV-2(2019-nCoV)(далі План заходів),що додається.

2. Керівникам структурних підрозділів Концерну, керівникам підприємств-учасників Концерну і акційних товариств, управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Концерн, прийняти до виконання План заходів до відома підлеглих працівників.

3. У випадку встановлення у працівника діагнозу з коронавірусом SARS-CoV-2 (2019-nCoV) або захворювання на COVID-19, керівникам ,зазначеним у п.2 цого наказу , невідкладно повідомити про це інженера з охорони праці Концерну за електронною адресою: Anna.kolesova@ukroboronprom.com або за телефоном 044-486-24-36

4. У разі встановлення у працівника діагнозу коронавірус SARS-CoV-2(2019-nCoV) або захворювання на COVID-19 розглянути можливість пріорітетного надання йому матеріальну допомогу з урахуванням відповідних потреб.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора з управління персоналом Концерну.

План заходів із профілактики та реагуванню у випадках захворювання працівників на короновірус SARS-CoV-2(2019-nCoV).

1. Провести серед підлеглих працівників цільвий інстуктаж щодо додержання стандартних рекомендацій зі зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусів, а саме:

1.1. часто мити руки з милом не менше 20 секунд або обробляти дезінфікуючими засобами;

1.2. проводити регулярно прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення;

1.3. обмежити торкання руками очей,рота,носа,обличчя в цілому;

1.4. під час кашлю та чхання, з метою уникнення розповсюдження бактерій, прикривати рот паперовою хустинкою, або зігнутою в лікті рукою;

1.5. уникати контакту з особами, які маюь виражені ознаки нежиті;

1.6. не споживати сирих або термічно не оброблених продуктів тваринного походження;

1.7. при підвищенні температури тіла, появі кашлю, ускладненого дихання або нежиті, повідомівши кирівника, якнайшвидше звернутися до лікаря та повідомити попередню історію подорожей в разі необхідності; при появі таких симптомів на роботі негайно попередити керівника та звернутися до лікаря;

1.8. в разі встановлення діагнозу короновірус SARS-CoV-2(2019-nCoV) або захвонюваня на COVID-19 працівник зобовязаний негайно повідомити свого безпосереднього керівника.

2. При появі на роботі працівника з гострим респіраторним захвонюванням, його слід відокремити від інших працівників та негайно направити до лікаря.